18,000 ucranianos se unen al proyecto de criptografía de WhiteBIT y el Ministerio de Digitalización

whitebit futuros
  • Za pierwsze sześć miesięcy do kursu kryptogramotności od WhiteBIT i Mincifry przystąpiło ponad 18 000 uczestników.
  • Z nich około 35% to kobiety, a 65% to mężczyźni.

Kryptowalutowa giełda WhiteBIT poinformowała Incrypted o wynikach pośrednich kursu online z kryptogramotności, uruchomionego na platformie “Dіya.Osvіta”.

W ciągu około sześciu miesięcy do projektu dołączyło ponad 18 000 Ukraińców. Wśród uczestników kursu edukacyjnego 35% to kobiety, a 65% to mężczyźni. Średni wiek studentów wynosi 39 lat. Wśród kobiet większość ma od 18 do 30 lat, a wśród mężczyzn wiek mieści się w przedziale od 31 do 60 lat.

Projekt edukacyjny z kryptogramotności i nauki technologii blockchain został uruchomiony we współpracy z Ministerstwem Cyfrowej Transformacji Ukrainy, Filecoin Foundation for the Decentralized Web, Atlantis World, Aragon, Zapper.xyz oraz twórcami zkSync, Safe i Optimism.

Założyciel i dyrektor generalny WhiteBIT, Władimir Nosow, powiedział:

“Nasz projekt edukacyjny dotyczący nauki o kryptowalutach i blockchain na platformie Dіya.Osvіta jest niezwykle ważnym krokiem w rozwoju kryptoindustrii na Ukrainie. To pomoże przygotować nowe pokolenie specjalistów, którzy będą wdrażać technologię blockchain w różnych dziedzinach”.

Czołowe ukraińskie uczelnie wyższe wyraziły już zainteresowanie integracją produktu w swoje programy, poinformował WhiteBIT. Materiał zostanie również przetłumaczony na język angielski, jak podano w komunikacie.

Przypomnijmy, że we wrześniu WhiteBIT i Cryptology uruchomiły bezpłatny kurs edukacji finansowej dla nastolatków.

Related Posts